Retaliation matches of the 1st preliminary round of the European Conference League: |
Ararat Yerevan – Fehérvár 2: 0 (1: 0), first match: 1: 1, Yerevan advanced |
Struga (Mak.) – Liepaja (Lot.) 1: 4 (0: 1), first match: 1: 1, Liepaja advanced |
Kaunas Žalgiris – Europe (Gibr.) 2: 0 (1: 0), first match: 0: 0, advanced Žalgiris
|
Gagra (Georgia) – Sutjeska (Ch. Hora) 1: 1 (0: 0), first match: 0: 1, Sutjeska advanced |
KuPS Kuopio (Fin.) – Noah (Arm.) 5: 0 (4: 0), first match: 0: 1, Kuopio advanced |
Urartu (Arm.) – Maribor 0: 1 (0: 0), first match 0: 1, Maribor advanced |
Valmiera (Lot.) – Suduva (Lit.) 0: 0, first match: 1: 2, advanced to Suduva |
Dinamo Batumi – Tre Penne (San Mar.) 3: 0 (1: 0), first match: 4: 0, advanced to Batumi |
Santa Coloma (And.) – Mons Calpe (Gibr.) 4:0 (3: 0), first match: 1: 1, Coloma advanced |
St Joseph’s (Gibr.) – Levadia Tallinn 1: 1 (1: 0), first match: 1: 3, Levadia advanced |
NSÍ Runavík (Faer. Ostr.) – Honka Espoo (FIN) 1: 3 (0: 1), first match: 0: 0, Honka advanced |
Petrocub Hincesti (Mold.) – Sileks (Sev. Mak.) 1:0 (0: 0), first match: 1: 1, Petrocub advanced |
Sligo Rovers (Ir.) – Hafnarfjörður (Isl.) 1: 2 (0: 1), first match: 0: 1, Hafnarfjördur advanced |
Dila Gori (Georgia) – Zilina 2: 1 (0: 1), first match: 1: 5, Žilina advanced |
Sfintul Gheorghe (Mold.) – Partizani (Alb.) 2: 3 (2: 2), first match: 2: 5, advanced to Partizani |
The New Saints (Wal.) – Glentoran (Sev. Ir.) 2:0 (2: 0), first match: 1: 1, The New Saints advanced |
Llapi (Kos.) – Škupi (Mak.) 1: 1 (0: 0), first match: 0: 2, advanced to Škupi |
Swift Hesper (Luc.) – Domzale (Slovin.) 1: 1 (1: 0), first match: 0: 1, advanced to Domžale |
Puskás Akadémia – Inter Turku 2: 0 (1: 0), first match: 1: 1, advanced to Puskás Akadémia
|
Gzira (Mal.) – Sant Julia (And.) 1:1 (0:1, 1:1 – 0:0), after pen. 5:3, first match: 0: 0, advanced to Gzira
|
Laci (ALB) – Podgorica 3: 0 after extra time (1: 0, 0: 0 – 2: 0), first match: 0: 1, advanced to Laci
|
Larne (Sev. Ir.) – Bala Town (Wal.) 1:0 (0: 0), first match: 1: 0, advanced to Larne
|
Trnava – Mosta (Mal.) 2: 0 (2: 0) – for a home goal Twardzik, first match: 2: 3, advanced to Trnava,
|
Bohemians (Ir.) – Stjarnan (Isl.) 3: 0 (1: 0), first match: 1: 1, advanced by Bohemians
|
La Fiorita (San Mar.) – Birkirkara (Mal.) 1:1 (0: 0), first match: 0: 1, Birkirkara advanced
|
Decic (C. Hora) – Drita (Kos.) 0: 1 (0: 0), first match: 1: 2, Drita advanced
|
Breidablik (Isl.) – Racing-Union (Luc.) 2:0 (0: 0), first match: 3: 2, Breidablik advanced
|
Vllaznia (Alb.) – Siroki Brijeg (Bos.) 3: 0 (0: 0), first match: 1: 3, advanced to Vllaznia
|
Vratislav – Paide City Team (Est.) 2: 0 (1: 0), first match: 2: 1, Wroclaw advanced
|
FK Sarajevo – Milsami Orhei (Mold.) 0:1 (0: 1), first match: 0: 0, advanced to Milsami
|
Coleraine (Sev. Ir.) – Iron (Bos.) 1: 2 (1: 0), first match: 1: 2, advanced to Velež
|
KÍ Klaksvík (Faer. Ostr.) – RFS (Lot.) 2: 4 after extra time (2: 3, 0: 0 – 0: 1), first match: 3: 2, advanced to RFS.
|
– .
Related