HANDBALL
CHAMPIONS LEAGUE (F)
Group A
Budapest – Metz Hb: postponed
The other results Classification
Group B
CSKA Moscou – Valcea: 30-20
The other results The ranking
LIGUE FEMININE
Dijon – Nantes : 21-26
The other results The ranking
NATIONALE 1 (F)
Hen 6
Strasbourg – Yutz : 25-22
The other matches Classification
Pool 7
A match The ranking
NATIONAL 2 (F)
Pool 5
Chaumont – Koenigsmacker : 17-30
The other matches Classification
D1-STARLIGUE
1st day
Chambéry – Toulouse : 24-28
The other results Classification
NATIONAL 1 (M)
Pool 4
Folschviller – Selestat: 28-16
Metz – Belfort : 31-34
The other results Classification
NATIONAL 3 (M)
Pool 5
Amneville – deep : 23-30
B.Mussipontain – Longwy P2h : 29-31
Marckolsheim – Thionville : 23-27
The other results Classification
GRAND EST LEAGUE
PRENATIONALE (M) GE
Taissy – Villers 2 : 26-24
Sarrebourg 2 – Homécourt: 28-24
Hochfelden-Dettw. – Lingolsheim: 22-22
Savino-Chap/Ros. – Varang./St-N.. : 25-24
Masevaux – Benfeld : 23-18
EXCELLENCE (M) GE
Pool 2
Bar-le-Duc – Mont St Martin: 25-25
Rambervillers – Jarville : 25-29
Mosellan Arc – Hagondange : 24-26
Vigneulles – Mirecourt-Domp. : 26-29
Metz Magny – Thionville 2 : 30-25
The other results Classification
HONOR (M) GE
Pool 3
Sarralbe – Sarrebourg 3 : (18h)
Rombas – Montigny-les-M. : 28-21
P2h (2) – Bouzonville : 34-32
Argonne Meuse – Gorcy / Longuyon: (19h)
Kanfen – Fensch Valley : 21-26
NIGHT. 3 (F) TERRITORIAL
Pool 1
Epinal 2 – SLUC Nancy: 39-20
Savino-Chap. – Hombourg-Ht : 11-19
Longwy P2h – Montigny-lès-M. 2: 21-18
Marly – Yvois-Carignan: 39-24
Pool 2
Strasbourg / Peel. – Metz Esap / Metz 3 : 22-28
Altkirch 2 – Wittenheim / Ens. 2 : 24-32
Smeps 54 – Eckbolsheim : 27-27
Rambervillers – Mulhouse/King. 2 : 10-0 fft
PRENATIONALE (F) LORRAINE
Pool 2
Fla.Flé.Ri. / Villers 2 – Haute-Moselle: 34-14
Boulay – Kanfen : 22-26
DEPARTEMENTAL
Seniors
DIVISION 1 (M) INTERDEP.
Pool 1
Dombasle – Conflans : 22-24
The other results Classification
Pool 2
Falck – Guénange: 28-27
Free – 2 valleys : 26-29
The other results The ranking
DIVISION 2 (M) INTERDEP.
Pool 1
Moulins / Amanv – Metz Magny 3: (20h)
The other results The ranking
Pool 2
Fontoy 2 – Arc Mosellan (2) : (20h30)
Montois-la-M. 2 – Hayange : 19-24
The other results Classification
Pool 3
Sarralbe 2 – Hagondange 2 : (20h)
The other results Classification
DIVISION 1 (F) INTERDEP.
Pool 1
Verdun – Woippy : (20h)
The other results The ranking
Pool 3
Forbach – Bouzonville : (20h)
The other results Classification
–